Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Geovision gv-lpr - identyfikacja tablic rejestracyjnych

Strona główna  »  Artykuły  »  Geovision gv-lpr - identyfikacja tablic rejestracyjnych


Identyfikacja tablic reejstracyjnych .Wiodący producent systemów do rozpoznawania tablic rejestracyjnych, Geovision, swój system gv-lpr wyposażył w kilka istotnych funkcji dodatkowych:
  • licznik pojazdów - niby funkcja tak prosta, że aż intuicyjna, niemniej w innych systemach niż gv-lpr wymaga to na ogół dodatkowych ingerencji konfiguracyjno-programistycznych
  • nanoszenie na zapamiętane zdjęcia daty i godziny, co ma stanowić w jakimś stopniu polepszenie wartości takiego zdjęcia jako dowodu w ewentualnej sprawie sądowej
  • tzw. “picture-in”, czyli okna w oknie, pozwalające mieć podgląd nie tylko samej tablicy rejestracyjnej, ale także np. twarzy kierowcy, otoczenia poajzdu, pasażera, itp itd. Bardzo przydatna cecha.
  • powiadomienia o wystąpieniu konkretnych zdarzeń, np. pojawieniu się przy kamerze samochodu z listy pojazdów upoważnionych, względnie pojawienie się pojazdu spoza tej listy. Jest to bardzo przydatna opcja systemu gv-lpr, gdyż pozwala dać znać komuś, kto nie wpatruje się cały czas w ekran (np. w instalacjach, gdzie samochodów przejeżdżających jest niewiele i nie ma potrzeby ciągłego monitoringu przez człowieka), aby np. ubrał kurtkę i wyszedł z dyżurki w celu ‘manualnej’ inspekcji nadjeżdżającego pojazdu.

- idenyfikacja tablic rejestracyjnych