Kupuj szybko bez zakładania konta!  

GeoVision - systemy CCTV

Strona główna  »  Artykuły  »  GeoVision - systemy CCTV


GeoVision - systemy CCTV
GV firmy GeoVision to seria profesjonalnych kart komputerowych przystosowanych do cyfrowej rejestracji wizji w systemach telewizji dozorowej. Karty do monitoringu GeoVision pozwalają na budowę zarówno małych, średnich jak i bardzo rozbudowanych instalacji CCTV.
Seria komputerowych kart GeoVision składa się z kilku produktów, różniących się pomiędzy sobą głównie prędkością zapisu obrazu z kamer CCTV. Wszystkie produkty DVR firmy GeoVision cechują się najwyższą jakością. Dzięki szerokiej gamie produktów możemy wybrać kartę DVR spełniającą nasze oczekiwania.

Na dzień dzisiejszy dostępne są modele kart GeoVision rejestrujące wizje z prędkością nawet 400 klatek na sekundę. Są to jedyne karty komputerowe DVR cechujące się tak dużą prędkością rejestracji wizji. Duża prędkość zapisu obrazy pozwala na stworzenie profesjonalnego i skutecznego systemu wizyjnego. Karty komputerowe DVR z serii GeoVision wyposażone są w specjalistyczne oprogramowanie zarządzające. To właśnie w dużej mierze za sprawą oprogramowania klienckiego karty DVR GeoVision cieszą się tak dużą popularnością. Wszystkie karty z tej serii łączą w sobie funkcjonalność, atrakcyjną cenę oraz uniwersalność. W dalszej części artykuły chciałbym przedstawić Państwu wybrane modele kart DVR firmy GeoVision oraz kilka ciekawych modułów rozbudowujących funkcje systemu CCTV opartego na kartach komputerowych GV.

Karta komputerowa DVR GV250 to podstawowy produkt w rodzinie kart DVR firmy GeoVision. Cechą charakterystyczną dla tego produktu jest zapis obrazu z kamer CCTV z prędkością 12 klatek na sekundę w najwyższej rozdzielczości. Model GV250 został zaprojektowany z myślą o standardowych instalacjach telewizji przemysłowej. Karta DVR GV 250 umożliwia jednoczesną obsługę maksymalnie od 1 do 16 kamer przemysłowych (zależne od wersji). Ważne jest to, że pozwala na uzyskiwanie płynnych nagrań, pozwalających na rozpoznawanie osób i obiektów. Jedną z największych zalet kart komputerowych DVR z serii GV250 jest sposób kompresji obrazu. W karcie zastosowano nowoczesną technologię kompresji, dzięki której pliki wideo zajmują mniej przestrzeni dyskowej i nie tracą swojej pierwotnej jakości. Model GV250 udostępnia użytkownikowi kilka typów kompresji sygnału wideo, mianowicie kompresje: MPEG4, Wavelet, GEOMPEG4, Geo H264 oraz Geo Mpeg4 ASP. Urządzenie posiada wbudowany moduł sieciowy, pozwalający na zdalną obsługę systemu CCTV z poziomu sieci komputerowej. Kolejnym atutem tego narzędzia dozorowego jest obsługa nowoczesnych technologii CCTV, co umożliwia zaprojektowanie profesjonalnej i nowoczesnej instalacji CCTV.

Dodatkowe funkcje komputerowej karty DVR GV250 GeoVision:
 • detekcja ruchu (dzienna, nocna),
 • funkcjonalne tryby rejestracji obrazu: tryb manualny, harmonogram, detekcja ruchu,
 • obsługa kamer szybkoobrotowych,
 • automatyczna archiwizacja plików wideo,
 • możliwość konwertowania materiałów do formatu AVI, co ułatwia przenoszenie nagrań wideo.

Kolejnym ciekawym produktem firmy GeoVision jest komputerowa karta DVR oznaczona symbolem GV 650. Model GV650 został zaprojektowany z myślą o średnich i bardziej wymagających systemach wizyjnych. Urządzenie pozwala na rejestrację wizji od 4 do 16 kamer przemysłowych (zależne od wersji). Istotną różnicą pomiędzy kartą komputerową GV250 a GV650 jest prędkość rejestracji obrazu. Model GV650 rejestruje wizje z prędkością 50 klatek na sekundę, w rozdzielczości PAL. Karty DVR GV 650 GeoVision stanowią doskonałą propozycję monitoringu CCTV pracującego na obszarze o dużym natężeniu ruchu. Większa prędkość zapisu pozwala na uzyskiwanie słynniejszych nagrań, umożliwiających identyfikację nawet najdrobniejszych detali. Podobnie jak model wcześniejszy karta GV 650 posiada moduł sieciowy do zdalnego dostępu z poziomu sieci komputerowej LAN/INTERNET.

Dodatkowe funkcje komputerowej karty DVR GV650:
 • detekcja ruchu (dzienna, nocna),
 • obsługa kamer szybkoobrotowych,
 • automatyczna archiwizacja plików wideo,
 • tryby rejestracji obrazu: tryb manualny, harmonogram, detekcja ruchu,
 • możliwość konwertowania materiałów do formatu AVI, co ułatwia przenoszenie nagrań wideo.

Model GV2008 COMBO to najbardziej zaawansowany produkt z rodziny kart komputerowych GeoVision. Karta DVR GV2008 została zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających systemach monitoringu. Profesjonalna konstrukcja urządzenia pozwala na zaprojektowanie funkcjonalnego i bardzo skutecznego systemu, w którym obraz z kamer przemysłowych zapisywany jest z prędkością 200 klatek na sekundę. Przystosowana do obsługi 8 kamer przemysłowych. Prędkość rejestracji obrazu dla każdej z kamer CCTV wynosi 25 klatek na sekundę. Imponująca prędkość zapisu sprawia, że materiały wideo z powodzeniem mogą być wykorzystywane w procesach sądowych. Karta posiada wbudowane złącze sieciowe, umożliwiające zdalny nadzór z poziomu sieci komputerowej. Urządzenie oferuje możliwość połączenia 2 kart GV2008 w wyniku czego otrzymujemy system obsługujący 16 kamer i 16 mikrofonów. Prędkość zapisu obrazu 400 klatek na sekundę.

Dodatkowe funkcje komputerowej karty komputerowe DVR GV2008:
 • detekcja ruchu (dzienna, nocna),
 • obsługa kamer szybkoobrotowych,
 • automatyczna archiwizacja plików wideo,
 • tryby rejestracji obrazu: tryb manualny, harmonogram, detekcja ruchu,
 • możliwość konwertowania materiałów do formatu AVI, co ułatwia przenoszenie nagrań wideo.

Tak jak wspomniałem na początku artykuły niezwykle ważnym elementem każdego systemu telewizji przemysłowej GeoVision jest specjalistyczne oprogramowanie klienckie, zwiększające funkcjonalność oraz efektywność systemu CCTV. Oprogramowanie do kart komputerowych GeoVision dostępne jest w polskiej wersji językowej. Teraz postaram się w kilku zdaniach omówić zasadę działania oraz najważniejsze funkcje oprogramowania systemu wizyjnego GeoVision. Główne okno aplikacji zarządzającej systemem zostało zaprojektowane w taki sposób aby w jak najbardziej przejrzysty sposób zaprezentować obraz z kamer przemysłowych. Główne okno programu pozwala na jednoczesny pogląd wizji z wszystkich kamer wchodzących w skład systemu telewizji przemysłowej. Ponadto, znajdziemy tutaj wiele funkcji niezbędnych do prawidłowego zarządzania systemem. Całość została zaprojektowana z myślą o intuicyjnej obsłudze, co sprawia, że każdy operator systemu ma szybki i prosty dostęp do takich funkcji jak: przegląd materiałów archiwalnych, archiwizacja materiałów wideo, konfiguracja każdej składowej systemu oraz przeglądanie wcześniej zarchiwizowanych obrazów z kamer przemysłowych. W dolnej części okna głównego znajdują się wszystkie zakładki prowadzące do poszczególnych funkcji systemu. W oknie ustawień użytkownik systemu może między innymi skonfigurować obszary detekcji ruchu, jakość rejestrowanych materiałów, sposób rejestracji obrazów czy też ustalanie miejsca zapisu nagrań wideo oraz sposobu ich archiwizowania. W oknie nagrań możemy wyszukiwać interesujące nas materiały wideo. Specjalna architektura wyszukiwania nagrań pozwala na szybkie odnalezienie interesującego nas materiału wideo. Z poziomu oprogramowania klienckiego mamy także możliwość konwertowanie nagranych materiałów do formatu AVI.

Systemy telewizji przemysłowej GeoVision dzięki swojej unikalnej architekturze umożliwiają szybką rozbudowę aplikacji monitoringu CCTV. Rozbudowa systemu o kolejne funkcje jest bardzo prosta i nie wiąże się ze zmianą struktury systemu. Do rozbudowy systemu o kolejne funkcje służą specjalne moduły. Obecnie na rynku dostępne są dwa moduły, umożliwiające rozbudowę systemu.

Hurtownia GeoVision: Geovision Polska