Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Monitoring pojazdów komunikacji miejskiej

Strona główna  »  Artykuły  »  Monitoring pojazdów komunikacji miejskiej


Monitoring pojazdów komunikacji miejskiej
Monitoring pojazdów komunikacji miejskiej to elektroniczny system zabezpieczeń, który cieszy się coraz większą popularnością, gdyż jak się okazuje nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pasażerów, ale także stanowi skuteczne narzędzie walki z osobami dewastującymi autobusy, tramwaje oraz pociągi. Najlepszym rozwiązaniem na budowę tego typu systemu nadzoru wideo jest zastosowanie kamer megapikselowych IP o odpowiedniej konstrukcji.

Tylko nowoczesne kamery IP oferujące obraz w rozdzielczości 1,3 Mpix i większej, są w stanie dostarczyć na tyle szczegółowy obraz, aby była możliwa dokładna identyfikacja obserwowanych osób i przedmiotów.

Doskonałym przykładem kamer IP spełniających powyższe wytyczne są najnowsze kamery megapikselowe Geovision z serii GV-MDR, które zostały specjalnie zaprojektowane na potrzeby systemów monitoringu dla pojazdów komunikacji miejskiej. Posiadają one solidnie wykonane mini obudowy kopułkowe zgodne z normą IK7 (wandaloodporne), IP66 (odporne na warunki atmosferyczne) oraz EN50155 (spełniają wymagania odnośnie kamer przemysłowych stosowanych w pociągach, itp.). Dodatkowo zostały odpowiednio przystosowane do skutecznej pracy w zmiennych warunkach oświetleniowych, na co pozwala elektroniczna funkcja Dzień/Noc i wysoka czułość na oświetlenie.

Zastosowany w nich profesjonalny przetwornik obrazu CMOS ze skanowaniem progresywnym, dostarcza bardzo szczegółowy obraz w rozdzielczości od 1,3 do 5,0 Mpix (w zależności od modelu). Dzięki zastosowanej technologii progresywnego skanowania, kamery kopułkowe IP GV-MDR doskonale nadają się do obserwacji scen, na których znajdują się nawet szybko poruszające się obiekty (brak efektu rozmytych krawędzi). Na uwagę zasługują także inne cechy użytkowe kamer sieciowych GV-MDR Geovision, takie jak: jednoczesne generowanie dwóch strumieni wideo (H.264, MPEG-4 ASP i MJPEG), wbudowany mikrofon (jednokierunkowe audio), alarm sabotażowy (zasłonięcie obrazu, zmiana ostrości, zmiana kierunku), zasilanie PoE oraz slot na karty micro SD/SDHC do lokalnego przechowywania materiałów wideo.